sobota, 18 czerwca 2011

Talented Wang.

It's pretty surprising that I post so often this days. Maybe I'm extra-motivated before moving out? It's probable that I will not have pc/notebook so as you can easily imagine, I will have no chance to run this blog. I hope that the situation will change swiftly. Nevertheless (yes, it's my faveourite word), I can assure you that odiousstyle will be alive till next month.

Alexander Wang is said to be a viosioner. For me it's extremely talented young designer with super powers. One of the best things in his work is the fact that Wang doesn't forget about people. He creates clothes, shoes and accessories that can be work, not only admired. Also his shop is customers friendly. Ladies and gentleman, Alexander Wang Resort 2012.


To całkiem zaskakujące jak często ostatnio publikuję posty. Może jestem super zmotywowana przed wyprowadzką? Możliwe, że nie będę miała pc/notebooka, więc jak możecie sobie łatwo wyobrazić, nie będę miała szans na prowadzenie tego bloga. Mam nadzieję, że sytuacja szybko się zmieni. Niemniej (tak, to moje ulubione słowo) mogę was zapewnić, że odiousstyle będzie działał do następnego miesiąca.

Alexander Wang nazywany jest wizjonerem. Dla mnie to niesamowicie utalentowany młody projektant z super mocami. Jedną z najlepszych rzeczy w jego pracy jest fakt, że Wang nie zapomina o ludziach. Tworzy ubrania, buty i akcesoria, którą mogą być noszone, a nie tylko podziwiane. Także jego sklep jest przyjazny klientom. Panie i panowie, Alexander Wang Resort 2012.
Photos: http://www.vogue.com/
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...